9 OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL SZKOŁY Z KLASĄ 2.0 W WARSZAWIE


Drużyna w składzie: Aleksandra Dziwulska, Aleksandra Kujan i Katarzyna Kowalczyk z klasy 8b pod opieką pań: Ewy Malec, Joanny Poniatowskiej i Anity Pasik reprezentowała naszą szkołę w 9 Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0 w Warszawie, który odbył się w dniach 27-28 maja 2019 r. w Centrum Kreatywności.

Pierwszego dnia festiwalu miały miejsce prezentacje działań projektowych poszczególnych szkół w ramach trzech programów: Szkoła z Klasą 2.0, Solidarność. Podaj Dalej oraz Zaprojektuj Sobie Szkołę. Byliśmy jedną z 19 szkół z całej Polski, które zostały zakwalifikowane na festiwal. Po uroczystym otwarciu festiwalu przez organizatorów uczniowie w dwóch turach prezentowali działania projektowe. Uczennice naszej szkoły zaprezentowały projekt pt. „Nasze małe i wielkie odkrycia ˗ od Wrotkowa do Europy” organizatorom, moderatorom, nauczycielom i uczniom przybyłym na festiwal. Mówiły między innymi  o odkrywaniu i poznawaniu tradycji i historii naszej dzielnicy Wrotkowa, naszego miasta oraz Europy: Londynu, Wiednia i Rzymu. Szanując tradycję naszej małej ojczyzny jesteśmy jednocześnie otwarci na Europę. Poznając naszą najbliższą okolicę wyrażamy również troskę o jej środowisko. Dlatego nasze uczennice przedstawiły wyniki badań dotyczące zanieczyszczenia rzeki Bystrzycy i sposobów jego zniwelowania oraz rezultaty zastosowania aplikacji do badania poziomu hałasu w okolicy. 























Atrakcją dla osób odwiedzających nasze stanowisko był quiz składający się z 30 pytań  przygotowany przez zespół festiwalowy. jeszcze większą atrakcją były nagrody (długopisy z nazwą szkoły i cukierki ) ufundowane przez Panią Dyrektor, za które serdecznie dziękujemy. Była to świetna promocja naszej szkoły podczas ogólnopolskiego festiwalu.

Po zakończeniu pierwszego oficjalnego dnia festiwalu uczniowie i opiekunowie udali się na pieszą wycieczkę po Warszawie. Zobaczyli Belweder, Zamek Królewski, Starówkę, Barbakan i Pomnik Powstania Warszawskiego. 







Drugi dzień festiwalu rozpoczął się od spotkania z ekspertami, którzy odpowiadali na ciekawe i trudne pytania dotyczące Unii Europejskiej oraz wyjaśnili fakty i mity dotyczące Wspólnoty. Następnie nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w warsztatach: nauczyciele „Asy Internetu” oraz „Popkultura w edukacji” a uczniowie rozmawiali o fake newsach oraz projektowaniu przestrzeni szkolnej. 







Podczas dwudniowego festiwalu uczniowie i nauczyciele wymienili się różnorodnymi dokonaniami i efektami pracy w programie i zobaczyli różne sposoby ich prezentacji świetnie się przy tym bawiąc i świetnie spędzając czas. Pełni zapału i energii do dalszej pracy wróciliśmy do Lublina planując udział w osiemnastej już edycji Szkoły z Klasą 2.0.